Vytvořte si rychlé a zdravé vánoční mlsání!

Hledáte inspiraci na zdravější variantu na Váš vánoční stůl plný cukroví, nebo jen máte vždy rádi po ruce něco dobrého a sladkého, po čem rozhodně nebudete trpět výčitkami svědomí? Již loni jsem si říkala, že náš stůl je v období Vánoc plný jen sladkým cukrovím, nebo vánočkou a tak podobně, chybělo mi na něm něco, co bych si dala k pohádkám a rodinnému posezení, a proto letos kromě cukroví připravím trochu netradiční variantu jakýchsi ovocných jednohubek. Uvítají to pak i rodiče pro své malé děti, kterým ještě cukr dávat nechtějí, čili i jim budeme mít co nabídnout. Inspirujte se jimi a vytvořte si je doma také, je to hračka! 

Hlavní věcí, kterou budete potřebovat je ovoce fantazie. :)) S tímto cukrovím Vám také můžou pomáhat děti, protože příprava je zábavná a přitom nenáročná.

Mými hlavními surovinami byly hlavně banány, jahody, hroznové víno, meloun, mandarinky, pomeranč a v jednom případě dokonce ostružiny.

V prvním případě stačilo jen použít párátka a napíchat jednotlivé suroviny na sebe. Jak říkám, hračka!  A přitom tyto originální jednohubky vypadají tak chutně a lákavě.

aa

Tentokrát nepotřebujete nic jiného, než nůž a meloun. Hlavně dejte pozor na ruce! Pokud máte vhodný nůž, můžete stromečkům vytvořit ještě jedno patro, budou tak vypadat ještě lépe. Já ale zrovna po ruce dostatečně ostrý nůž neměla a nechtěla jsem celkový vzhled poničit, tak jsem se do toho raději nepouštěla.

a

Pokud máte plnou hlavu jiných myšlenek a spoustu práce před sebou, není nic jednoduššího, než tento superrychlý výtvor! Stačí si před Vánoci zajít zakoupit libovolnou mísu, nebo tácek se zajímavým vánočním motivem a jednoduše do něj jednotlivé suroviny naskládat a esteticky upravit.

aa

Další jednohubky nejsou ze 100 % ovocné, ale jedná se také o zdravější variantu, než-li je cukroví. Budete potřebovat špejli, banán, jahody, maršmelouny, lentilky a jako oči jsem zvolila zdobení, které mi zbylo z přípravy jiného cukroví. Můžete však použít cokoli Vás napadne, ve fantazii se meze nekladou, já bych případně použila rozehřátou čokoládu ve vodní lázni, a poté je špejlí namalovala.

a

aa

Další možností, která však není tak úplně snadná, je ovocný stromeček, na který použijte ovoce všeho druhu. Jednotlivé kousky jsem spojila špejlemi, ale musím upřímně říci, že mi ho bude líto poničit a zase rozebrat.

a

A co Vy? Máte nějaké své typy? Napište mi je níže do komentářů a já je také vyzkouším! :))

Komentáře

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ:
Banner