Svíčky, které navodí atmosféru Vánoc!

Jak ještě více umocnit kouzelnou atmosféru nadcházejících Vánoc? Podle mého názoru je to něco, bez čeho si již Vánoce ani nedokáži představit. Již z titulku jsem Vám mohla trochu napovědět, je jím spíše decentní, ale o to zajímavější osvětlení interiéru, někdy však i teras a pro ty, kteří nejsou žádní „troškaři“ i osvětlení celého domu a zahrady. Většinou již k těmto účelům používáme nejrůznější světelné řetězy, které jsou buď s klasickými malými svíčkami – ty jsou i mými nejoblíbenějšími, nebo hvězdičkami, kuličkami a tak podobně. Myslím si ale, že spousta lidí zapomíná na kouzlo, které dokáže vytvořit jedině svíčka.

Pro mě jsou svíčky neodmyslitelnou dekorací bytu po celý rok, pouze měním jejich design či aroma dle ročního období, nebo své nálady a chutě. Svíčky s vánočními a zimními vůněmi patří mezi ty, které mi jsou nejpříjemnější, protože mi připomínají mé dětství, kdy jsem se právě na toto období těšila jako každá holka a kluk téměř po celý rok.

Podle mého názoru není příjemnějšího večera, než když si v pohodlí domova zapálíte vonnou svíčku a usadíte se do pohodlného gauče s několika měkkými polštářky a užíváte si svůj útulný byt se skleničkou horké kávy v ruce. Co myslíte? :))

A protože se celkově považuji za velmi zkušeného znalce svíček a jejich vůní, říkala jsem si, že by se Vám mohlo hodit nějaké doporučení na ty, které jsou ty nejvhodnější pro toto roční období. Myslím si, že tyto svíčky jsou i speciální svým vzhledem a skvěle doplní Váš interiér laděný do vánočních barev. Mými nejoblíbenějšími jsou svíčky značky Yankee Candle, protože všechny tyto svíčky mají netradiční vůni, která dokáže provonět i velké prostory. A které se mi na Vánoce osvědčily?

Jako první stojí za zmínku Christmas Cookie, která je úžasnou volbou pro všechny milovníky teplých vůní vanilky, skořice. Toto spojení miluje na Vánoce každý! Tato vůně patří mezi ty, které jsou všude trochu hůře k sehnání, ale za to, když se Vám to povede a někde na ni narazíte, rozhodně nebudete litovat. Já ji sehnala jen v malé verzi, která má 104 g, čili pro příští rok ji budu vyhlížet ještě o něco dříve.

aaaa

Další je svíce, která má název Cherries on Snow, která má vůni plnou třešní, citrusů, oříšků a samozřejmě v ní nesmí chybět i trocha skořice. Vůně je naprosto ideální na zimní večery a svou krásnou červenou barvou je i skvělou dekorací. Tuto svíčku mám v největším možném provedení, které má 623 g a je zároveň i cenově nejvýhodnější.

a

Vůně Christmas Eve Vás osloví díky spojení pomeranče, skořice, ambry, pralinek, vanilky, červeného ovoce a oříšků a už jen svým názvem napovídá, že tato vůně bude skvělým doplňkem k takové té typické Vánoční pohodičce u pohádek se svařeným vínem nebo horkým čajem v ruce. Sehnala jsem ji opět jen v malém 104 gramovém provedení.

aa

Poslední svíčkou, na kterou také nedám dopustit je Snow in Love, kterou mám také ve velkém provedení, které vydrží hořet 110 – 150 hodin. Tato vůně je kombinací lehkých dřevitých tónů, dále v ní cítím lehce i hrušku a mátu. Je to velmi jemná vůně, kterou lze jen těžko popsat, musíte ji vyzkoušet. Tato vůně je na trhu již několik let, ale stále patří mezi ty nejvíce oblíbené.

aaa

A jaké jsou Vaše typy na vánoční svíčky? Podělte se se mnou o ně níže v komentářích! :))

Komentáře

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ:
Banner