Samoopalovací přípravky? Ano či ne?

Samoopalovací přípravky aneb jak mít normálně vypadající barevný tón pleti v případě bledulek jako jsem já. Se samoopalovacími přípravky mám už několik zkušeností a bohužel ne vždy jen pozitivních. A to jednak z důvodu, že jsem zpočátku moc nevěděla, jak pokožku na samoopalovací krém předem připravit, aby výsledek byl co možná nejlepší a bez nechtěných tmavých flíčků ale také jako další hlavní příčinou negativních výsledků je fakt, že ne vždy stačí jen dokonalá příprava, ale je potřeba vychytat i kvalitní samoopalovací krém, který Vám a Vašemu typu pokožky sedne. Má pleť je spíše suchá a citlivá, a proto je u mě velmi důležitá příprava pokožky na samoopalovací přípravek, aby se kolem sušších oblastí nevytvořila právě ta nežádoucí tmavší místa a fleky.

A jak taková má přípravná procedura vypadá? Čtěte dále! Zde je takový můj osvědčený postup a jakýsi návod, jak dosáhnout co nejlepších výsledků právě se samoopalovacími přípravky. :))

1. Krok: Pro začátek je potřeba dát si teplou sprchu, která otevírá póry a použít svůj oblíbený tělový peeling, který pokožku i póry perfektně vyčistí. Já osobně používám tělový peeling od značky Bomb Cosmetics. Peelingy od této značky jsem si velice oblíbila nejen díky jejich vůni, také i v důsledku jejich kvality a přírodního složení, které mi mou citlivou pleť nedráždí. A navíc právě na e-shopu Notino probíhá akce, kdy k objednávkám od této značky nad 199 Kč dostanete zdarma koupelový balistik. Takže pecka! Tato akce platí jen do vyprodání zásob, tak si pospěšte, i já sama jsem jí už využila. :))) Peeling odstraní zároveň i starou pokožku na těle, kvůli které se na těle mohou po zaschnutí samoopalovacího přípravku vytvořit nerovnoměrně barevné mapy. A suchá pokožka by se tak ještě více zvýraznila.

2. Krok: Oholit si všechny chloupky na nohou, protože kolem nich by se krém mohl více usadit a vytvořit tak na nohou tmavší tečky, a to přeci nechceme ;)).

3. Krok: Osušit tělo a hydratovat ho pomocí zvláčňujícího hydratačního krému, nebo jiného tělového krému, který Vám vyhovuje, a který běžně používáte.

4. Použít na nanášení samoopalovacího přípravku aplikační rukavici, díky které pak nebudete mít usazený krém mezi prsty, která by opět mohla být tmavší, než zbývající část těla.

5. Krok: Rovnoměrné nanášení samoopalovacího přípravku, což je někdy také velký kámen úrazu, ale v poslední době jsem narazila na samoopalovací přípravky od britské značky St. Moriz, které mají skvělou výdrž a zároveň po celé této proceduře mi nikdy nevytvořily fleky. Zatím se jedná o mé nejoblíbenější produkty se samoopalovacím efektem, poměr cena / kvalita je naprosto v pořádku, myslím si, že se kvalitativně vyrovnají i mnohem dražším produktům na trhu. Cena se pohybuje od 219 Kč – 249 Kč, což je úplně super cena, za kterou ho rozhodně stojí vyzkoušet. Můžete si vybrat, zda ho chcete v odstínu Medium, nebo Dark. Já osobně jsem si vybrala Dark, ale snažím se ho vždy co nejvíce rozetřít, což je zároveň i celkem snadné díky použití rukavice a zároveň je přípravek pěnový a aplikace je tedy mnohem snazší, než kdyby se jednalo o mléko.

6. Krok: Ten je ze všech nejlepší a je mým nejoblíbenějším! Užívat si krásných nohou, které vypadají jako by byly opálené od moře! :))))

img_2092

 

A fotečka k porovnání výsledného efektu s mou vlastní barvičkou. :))

071

 

Komentáře

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ:
Banner