Oční stíny od Urban Decay! Luxus nebo vyhozené peníze?

Tuto značku již jistě znáte z doslechu, nebo již jste vlastníkem alespoň jedné z široké kolekce paletek, na které jsem z mnoha stran, a to nejen z českých zdrojů, slyšela spoustu superlativů. Na český trh se dostaly v průběhu roku 2015 a poprvé se objevily v Sephoře v Palladiu. Velice mne tyto paletky začaly zajímat nejen díky svým odstínům, ale i díky jejich popularitě, kterou si celosvětově získaly. Cena je však vysoká (cca od 1700 Kč výše), a tak mi dalo nějaký čas samu sebe přemluvit, že jsem ochotna tuto částku do paletky očních stínů investovat. Oční stíny totiž nenosím nějak extrémně často, možná si na ně udělám čas a náladu 1x – 2x týdně, přičemž se nepouštím do žádných experimentů s barvami, ale nejraději mám béžové, mood a hnědé odstíny, což je jakási klasika, a proto jsem nebyla tak úplně přesvědčena, zda i jen jednu z paletek Urban Decay ke svému velkému kosmetickému „řádění“ potřebuji. Nakonec jsem ale neodolala a po úspěšně zvládnutém zkouškového období jsem si s jednou z nabídky paletek rozhodla udělat radost. A jakou jsem si vybrala?

Zvítězila u mě paletka Urban Decay NAKED2, u které je velká škála mých oblíbených neutrálních odstínů, o kterých jsem si myslela, že bych je snad mohla unosit, protože jsou nejuniverzálnější a nejvariabilnější co do různých kombinací, a také do možnosti jejich využití i na nějaké speciální události. O paletce jsem již předem slyšela pozitivní ohlasy na její pigmentaci a dlouhotrvající výdrž. Nepočítala jsem ale se svým problémem, který mi výdrž stínů velmi rychle zkracuje, a to na svou alergii, kvůli které často kýchám, smrkám, slzí a svědí mě oči, takže mám neustále tendenci si oči mnout a občas na stíny během dne jednoduše zapomenu a nechám se unést příjemným uvolňujícím pocitem, který mám vždy, když si pořádně promnu oči. I přes tyto mé velice drsné zatěžkávací testy však stíny celkem vydrží. Samozřejmě, že ne v celé své stoprocentní sytosti a kráse,  avšak stále jsou viditelné. Už se těším na období, kdy stíny vyzkouším, až mi pomine tato nepříjemnost.

A takto vypadá paletka v celé své kráse. Její barevné odstíny jsou opravdu nádherné a pro lepší představu jsou na obrázku č. 2 vyzkoušeny na ruce. A jak mi vyhovují?

naked-2-palette-review

urban-decay-naked-2-swatches-all

Odstíny by dle mého názoru mohly sedět jakémukoli typu pleti a vybral by si z nich určitě každý, ale nemůžu však upřímně říci, že bych se do nich a celkově do paletky NAKED2 bláznivě zamilovala. Avšak její výdrž skutečně oceňuji. Pravděpodobně mezi námi ale nevypukla láska, kdy bych mohla rozhodně říci, že si tuto paletku, nebo nějakou jinou od Urban Decay pořídím znovu. Kdyby byly za zhruba poloviční cenu, to ano. Ale v tomto případě se příště podívám po nějaké klasičtější drogerkové paletce, která bude mému využití zcela postačovat. Zároveň budu vyhledávat paletky s matnými odstíny, protože u této mi její lesklé a třpytivé odstíny moc nesednou.

A jaký názor na paletky Urban Decay máte Vy? Jsou Vaší srdcovkou, nebo naopak? A máte pocit, že je jejich cena adekvátní? Napiště mi níže do komentářů, již teď se na ně těším! :)))

Komentáře

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ:
Banner