Skvělý pomocník na odličování

Čištění pleti ráno a večer je již moje každodenní rutina po několik let, dokonce se na odličování vždy těším a baví mě tento rituál. Svou pleť jsem začala každodenně čistit tehdy, když jsem se začala líčit a používat make-up, kdy jsem nejprve na jeho odstranění používala různá odličovací mléka, ale pak na trh přišla novinka v podobě micelárních vod, kterou jsem samozřejmě také musela vyzkoušet a od té doby micelární voda vždy patří mezi produkty, které na odličování používám. Micelárních vod jsem vyzkoušela několik, od různých značek, na různé problémy pleti podle aktuální potřeby. Pokud nevíte, co to micelární voda vlastně je, tak pro rychlé objasnění je to přípravek, který obsahuje takzvané micely – což jsou mikroskopické olejové molekuly rozpuštěné ve vodě, fungují jako magnet a po nanesení na pokožku na sebe navážou veškeré nečistoty a na povrchu pleti zanechávají pouze vodu, čímž dochází k jemnému očištění, aniž by se narušila přirozená ochranná bariéra kůže. Na rozdíl od odličovacího mléka či krému, které také nepotřebují oplachovat vodou, nemáte po použití micelární vody na povrchu pokožky nepříjemně mastný film, kterého já se vždy snažím vyvarovat, protože se s ním necítím pohodlně a je mi to zkrátka nepříjemné.

Po dlouhém zkoušení různých micelárních vod od různých značek jsem si oblíbila micelární vodu pro citlivou pleť Bioderma Sensibio H20, která má jemné složení a je šetrná i k citlivé a alergické pleti. Odličovala precizně, a to i řasenku, na kterou si vždy beru samostatný odličovací tamponek. Je šetrná i k očím a nedráždí je. 500 ml této micelární vody vyjde na cca 390 Kč. Nyní již poslední půl rok používám jakousi levnější, zato mám pocit, že stejně kvalitní micelární vodu pro citlivou pleť Garnier Skin Cleasing, která se prodává v 400 ml balení za cenu cca 160 Kč a mám pocit, že mi vytvoří stejně kvalitní službu jako ta od Biodermy. Obě dvě tyto micelárky jsou bez parfemace, což je také při mém výběru produktů v čištění pleti důležitá věc, protože v případě parfémovaného produktu je již jeho složení mnohdy pro plěť horší. Pleť s micelární vodou čistím tak dlouho, dokud tampónek není zcela čistý. :))) Tyto dvě micelární vody mi bez problémů odstraní i řasenku a někdy i tekutou rtěnku, která drží jako přibitá a ostatní micelárky s ní mají problém.

 20170704_145341

Micelární vodu vždy před použitím ze zvyku prohrkám a pak aplikuji na tampónek, který používám vždy se složením ze 100% bavlny.

20170704_145445

Navíc mám pro Vás takový tip, díky kterému ušetříte množství micelární vody, které na odličovací tampónek aplikujete. Navlhčete tampónek nejprve ve vodě a až poté na něj aplikujte micelární vodu. Díky tomuto malému fíglu tampónek nevsákne zbytečně velké množství micelární vody, avšak výsledek je stejný. Tento trik mi poradila jedna milá paní v Sephoře, která mi tam jednou pomáhala s výběrem a od té doby to již neudělám jinak.

Komentáře

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ:
Banner