Hravě a hlavně zdravě!

Zkouškové období právě vrcholí a sním ruku v ruce i pocit stresu a strachu z toho, co když se něco nepodaří… Z takovýchto pesimistických myšlenek, ve kterých nepoznávám ani samu sebe, mi vždy pomůže má rodina, přítel a mé nejlepší kamarádky, ale bohužel ani ti nemají nekonečnou trpělivost s tím, aby mi neustále povzbudivě říkali přesně to, co chci slyšet a nejhorší je, že ani nevím, zda když mi to, co chci, říkají, vůbec pomáhá. :)) Zkrátka nevím jak z toho ven. Naštěstí jsem před nedávnem měla skvělý nápad, na který jsem vsadila jako na poslední možnou záchranu. A to na krásně připravené, zdravé a šťavnaté snídaně! Když už mi ani vitamíny nenalijí do žil optimismus, tak už nic. Čili jsem běžela do obchodu nakoupit hromadu ovoce, müsli a několik litrů mléka, abych všeho měla dostatek a mohla se už jen s chutí koncentrovat na učení. Ale pak nastal ten problém, a to ten, do čeho si tu spoustu jídla připravím? Tak velké nádobí v našem studentském bytě nemáme a do největší plastové mísy, kterou jsem jako poslední naději vyštrachala ze skříní, se mi nechtělo ohřáté mléko, kterým bych si müsli zalila, nalévat. Proč? Protože už od malinka mám od své maminky v hlavě strašáka, že z plastového nádobí se teplem uvolňují různé nebezpečné látky. A co teď? Uklidila jsem tedy všechny potraviny na později a začala pátrat po větším a zdravějším nádobí.

Narazila jsem na keramické misky, které by mé požadavky sice splňovaly, avšak již dříve jsme je doma také měli, ale po krátké době se jejich hrany oťukaly, což nevypadalo vůbec hezky a naservírovat pak něco do takového nádobí návštěvě, to by byla ostuda! A při spojení šikovnosti mojí a mé sestry s časem nebylo divu, že už jsme misky zanedlouho neměli.

Když jsem se se svým pátráním po kvalitním nádobí, které by se mi hned tak neponičilo, zmínila při nedělním obědu u babičky, která zrovna rozehřívala máslo ve svém oblíbeném a věčném smaltovaném hrnečku, hned nás to napadlo! Smalt, to je ono! Nejvhodnější pro mé potřeby budou smaltované misky, které jsou fakticky nerozbitelné! Jenže to se lehko řekne. Smaltované nádobí, natož misky, se jen tak lehce neseženou. Až jsem nakonec šťastně našla e-shop, který se mi skvěle trefil do noty! Je to e-shop s názvem Smaltshop.cz, ve kterém si rozhodně musí vybrat každý! Dokonce i já se svými nemalými nároky. :)) A tak jsem si konečně vybrala misky dle mého gusta. Hurá! To mi to trvalo…

Vybrala jsem si tam dvě misky, které jsou obě ve stejném designu, který jsem si ihned zamilovala, jsou totiž celé červené s bílými puntíky. Vypadají originálně a vesele a nemusím se bát, že by se mi po čase užívání oťukaly, protože smalt je v tomto směru nejlepší!

Velkou servírovací misku – 16 cm, vždy naplním ovocem a do té menší servírovací misky – 14 cm, která je však oproti mým jiným miskám pořád dost velká, naliji ohřáté mléko a nasypu své oblíbené zapečené müsli, které občas nahradím obyčejnými neochucenými cornflaky. Posuďte sami, jak to v nich zdravému jídlu sluší!

20160519_194108_resized

20160519_194043_resized 20160519_194051_resized

V těchto dvou miskách, které vytváří skvělý set, moc ráda servíruji něco na zub pro návštěvy, nebo jen tak na večerní posezení při vínečku, svíčkách, a tak podobně. Zkrátka jsem si je oblíbila a nedám na ně dopustit. :))

Líbí se Vám? Pořiďte si je na stránkách smaltshop.cz také!

20160519_194129_resized

Komentáře

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ:
Banner