Co s prázdnými skleněnými kalíšky od svíček z Ikey?

Jsem milovníkem jakýchkoli svíček a také velice ráda jezdím do Ikey… dokážete si obě věci spojit a vytušit, co si odtamtud vždy odvážím? Ano, mám jich doma spoustu, ale protože mi tyto svíčky hezky voní a navíc jsou extrémně levné – pořídíte je tam jen za 20 Kč – 25 Kč, není o čem diskutovat! :)) Svíčky jsou v menších skleněných kalíšcích, které mi byla škoda vyhodit do kontejneru a nakonec jsem pro ně našla skvělé využití.
Nejdříve to chce odstranit vosk ze skleněného kalíšku. Jak to provést nejlépe? Nalijte do sklenice horkou vodu z varné konvice a nechte na bezpečném místě přibližně hodinku až dvě, dokud voda nezchladne. Poté jednoduše vyndejte vosk, který je nyní ztvrdlý na hladině a vyhoďte ho do koše. Proces opakuji ještě jednou, abych dostala i ty nejmenší zbytky vosku ven. Opět naliji do skleničky horkou vodu, vezmu nůž a opatrně odstraním zbytek knotu, který je přilepen na dně. Opět nechám vychladnout, vyndám ztuhlý vosk a skleničku pořádně umyji Jarem. Nyní máte skvělou menší skleničku na pití!

Protože skleniček na pití už tu takovýchto máme spoustu, vymyslela jsem další alternativu. Našla jsem si pár úzkých klacíků, které jsem upravila do podobné velikosti. Pak jsem je lepidlem, které jsme zrovna měli doma (něco podobného vteřinovému lepidlu) nalepila klacíky kolem dokola celé skleničky.

Vložte čajovou svíčku a celkový efekt bude úžasný! 

A

Komentáře

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ:
Banner